
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.5 mm |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06932
Ext.Price$0.06932
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06932 | $0.06932 |
| 10 | $0.03466 | $0.34660 |
| 50 | $0.03118 | $1.55900 |
| 100 | $0.02805 | $2.80500 |
| 500 | $0.02523 | $12.61500 |
| 1000 | $0.02270 | $22.70000 |
| 3000 | $0.02106 | $63.18000 |
| 5000 | $0.01954 | $97.70000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
